Les ve škole

logo

Program Les ve škole je mezinárodní program, do kterého je zapojeno okolo 700tisíc studentů z 28 zemí světa.

Pro poznávání přírodního prostředí je zásadní, aby se výuka, kromě školních tříd, odehrává také v terénu. Program Les ve škole vede pedagogy k tomu, aby své žáky učili o lese přímo v lese, a to pomocí pozorování a prožitků. Samotnou výuku na školách realizují přímo pedagogové podle připravených metodik, které pro ně byly vytvořeny v souladu s RVP a v duchu "školy hrou" a aktivního učení.